Paskaityk

Kaip išsirinkti plyteles karantino sąlygomis

Keturių žingsnių planas, kuris padės nesuklysti.

Turbūt teko girdėti frazę „plytelių reikėjo vakar”…

nuo jos tiek interjero dizaineriams, tiek plytelių tiekėjams dažnai trūkčioja akys. Koronos laikais šita frazė į neviltį varo gerokai daugiau žmonių. Ūūū… net girdžiu kaip kaukia naujakuriai, kuriems karantinas oi kaip pakoregavo statybų planus.

Prekybos centrai uždaryti, o meistrai ragina greičiau atvežti apdailos medžiagas, kurias rinktis tenka internetu. Skamba kaip košmaras. Ypač kai tokią svarbią interjero detalę reikėtų pačiupinėti ir įvertinti keliuose skirtinguose apšvietimuose…

Iš tikrųjų tai nėra viskas taip jau kosmiškai blogai. Aš ir mano partner-in-crime išgyvenome šią stresą keliančią situaciją, tai išgyvensi ir Tu. Kad būtų lengviau, parengiau aiškų planą, pagrįstą mūsų pačių patirtimi.

Kratyk Pinterest’ą.

Love, oh love… kadangi, dėl visiems aiškių priežasčių, neturi galimybės valandų valandas kimarinti plytelių ekspozicijose, tą patį laiką išnaudok analogų paieškai Pinterest platformoje. Tebūnie „bathroom design” Tavo labiausiai ieškomas raktažodis šią savaitę. Susirask tokį vonios kambario paveikslėlį, kurį pamačius sakytum „noriu va taip ir ne kitaip”. Aišku privalai suprasti, kad greičiausiai Tavo vonios kambario kvadratūra neatitiks tos „pinterestinės” vonios ir galutinis rezultatas atrodys šiek tiek kitaip.

Susikurk savo vonios kambario vizualizacijas.

Išsirinkti plyteles be 3D vizualizacijos gali supermenas ir tie keli procentai žmonių su nerealiai gera vaizduote. Aš esu iš tų, kuriems vizualizacijos reikėjo, o mano partneris net menkiausio pokyčio be vizulkės neįsivaizduoja. Taigi, jei sugebėjimai neleidžia pasidaryti vizualizacijos pačiam, investuok į profesionalo pagalbą. Susidėliojus konkretų dizainą, pritaikytą būtent Tavo patalpai, tolimesnis kelias bus šimtą kartų lengvesnis. Na pavyzdžiui, mes plyteles užsisakėm per mažiau nei 24 valandas nuo to momento, kai pamatėm vonios kambario vizualizacijas.

Būtinai nusimatyk biudžetą…

Šitas pravers ir pasibaigus karantinui. Visada. Ta prasme VISADA apsiskaičiuok kiek nori ir gali skirti plytelėms. Sumą padalink iš vonios kambario sienų ir grindų kvadratūros ir vualia, tu turi skaičių, pagal kurį gali ieškoti plytelių. Tai bus plytelių kvadrato kaina. Nėra didesnio nusivylimo nei, išsirinkus pačias gražiausias plyteles, suprasti, kad jos tris kartus viršija statybų biudžetą. Todėl, prašau, nepraleisk šito žingsnio.

… ir atkreipk dėmesį į plytelių parametrus!

Dabar jau standartu tampa kalibruotos plytelės. Jos yra lygesnės. Jos gražiau susileidžia viena su kita. Tarp jų galima daryti mažesnius tarpelius. Jas atpažinti gali iš trumpinio „rect.”. Arba parametrų skiltyje ieškok žodžio „kalibruotos”. Meistrai Tau padėkos. Ir Tu sau padėkosi. Trust me.

Taip pat labai svarbi yra tekstūrų ir atspalvių variacija. Ji žymima V1, V2, V3 ir V4. V1 reiškia, kad plytelės yra vienodo „štampuoto” rašto. V4 reiškia, kad plytelių raštai bus maksimaliai skirtingi. Variacija yra labai svarbi renkantis akmens, marmuro, betono, medžio imitacijos plyteles. Kuo didesnė variacija, tuo natūraliau atrodys plytelių danga.

Google it.

Jeigu plytelių tiekėjas nepateikia minėtų parametrų, googlink plytelių pavadinimą ir gamintoją. Pasistenk surasti tų plytelių katalogą. Jame tikrai bus tie du rodikliai. Taip pat googlinimo būdu gali pavykti išsikasti išsirinktų plytelių projektų nuotraukas. Tai padės geriau įvertinti bendrą būsimą vonios kambario vaizdą.

Mūsų sėkmės istorija.

Tikrai nenorėjom suploti kelių tūkstančių už mažyčio vonios kambario plyteles, todėl ieškojom absoliutaus aukso vidurio. Pinterest’e aš gyvenu ar taip, ar anaip, todėl analogų turėjau kelis šimtus. Atsirinkom labiausiai „kabinantį” ir leidomės į paieškas.

Prisipažinsiu, kad greitam mūsų apsisprendimui įtakos turėjo ne tik geri plytelių duomenys, bet ir pagauta laaabai gera akcija. Įvertinus, kad blogiausiu atveju, internetu pirktas plyteles bus galima grąžinti, pateikėm užsakymą plytelių net nečiupinėję ir laukėm šviesesnio rytojaus.

O rytojus buvo tikrai šviesus. Įsigytos plytelės viršijo visus lūkesčius. Marmuro imitacijos pavadinime minimas gloss/matt paviršius mane šiek tiek glumino, bet apžiūrėjus plyteles gyvai, paaiškėjo, kad plytelės yra matinės, bet rudos marmuro gyslos blizga ir atrodo labai high-end.

Taigi dabar plytelės jau guli name ir laukia kada bus suklijuotos. Kainą nutylėsiu, nes akcijos šiuo metu jau nebėra, bet kam labai cekava, tai brūkštelkit man žinutę instagram’e.

Disclaimer.

Kad nebūčiau užbadyta pirštais, taip pat privalau paminėti, jog kai kurie specializuoti plytelių salonai suteikia galimybę apžiūrėti išsirinktų plytelių pavyzdžius gyvai. Labai puikus pasiūlymas tiems, kurie bijo rizikuoti taip, kaip tą padarėm mes. 1, 2 ir 3 žingsniai lieka tie patys, o ketvirtas keičiasi į laiškelį plytelių salonui ir apžiūros laiko susiderinimą. Aišku dar galima visą darbą numesti interjero dizaineriui ir nesukt sau galvos. Čia toks tik tarp kitko. O šiaip tai sėkmės!.